Головна сторінка





                              Піднімаєм собі настрій, співаємо разом!!!







Вплив співу на розвиток дитини


Мають рацію ті, хто стверджує, що спів робить дітей здатними до музики. І дуже помиляються ті, хто вважає, що функції співу на цьому закінчуються. Багато дослідників, учених, учителів і вихователів підкреслюють особливе значення співу в розвитку людини. Так, саме людини, не тільки маленької дитини, а й дорослих людей теж. Тому в даній статті наводяться різні сфери життя, на які впливає долучення до вокального мистецтва.

Вплив співу можна розділити на прямий і непрямий

До прямого впливу належать ті ефекти, які відображаються в тілі або психіці людини безпосередньо під впливом співу. До непрямого (опосередкованого) ми відносимо ті, які виникають під впливом настрою, що виникає в результаті голосових вправ.

Іншою диференціацією, що витікає зі сказаного вище, є вплив на фізичний розвиток і вплив на психоемоційний стан людини.

Цікаво відзначити той факт, що спів одночасно діє на різні сторони нашої особистості й незалежно від віку сприяє виробленню енергії, що є рушійною силою емоційного та психофізичного розвитку. А значить, спів гармонійно й усебічно впливає на розвиток людини в цілому.

Вплив співу на фізичний розвиток дитини
  • Під впливом співу розвиваються й зміцнюються дихальна, серцево-судинна, травна й нервова системи, що в подальшому позитивно позначається на підтримці життєвих функцій, зокрема пов'язаних з мускулатурою тіла.
  • Діти зазвичай природним чином поєднують спів з певним рухом тіла, підкреслюючи ритм пісні. Така природна схильність, у разі правильного використання мудрими батьками або вихователями, веде до вдосконалення тіла й формування правильної постави.
  • Підвищення уваги до якості звуку під час співу запобігає хворобам гортані й виникненню вузликів голосових зв’язок, які можуть з'явитись під час крику.
Вплив співу на розвиток мови
  • Вплив співу на розвиток мови заслуговує окремої уваги, оскільки цей вплив просто величезний. Перш за все, коли співають дорослі, вони демонструють дитині прекрасну форму спілкування, яка настільки приваблива, що спонукає малят до власних спроб заспівати що-небудь. Крім того, спів у чудовій ігровій формі розширює їхній словниковий запас і вміння висловити думку. До того ж, сам ритм пісні здійснює стимулюючу дію на розвиток мови, спираючись на природні потреби дитини, пов'язані з фізіологічним ритмом організму, а також з тим ритмом, що був неймовірно близьким їй з самого початку життя – у лоні матері.
  • Також при цьому формується культура висловлювання власних думок і взаєморозуміння між людьми.
Вплив співу на психічну сферу
  • Спів має помітний вплив на виплеск емоцій, покращення настрою, виникнення почуття безпеки та сміливості у прояві себе. Діти, які співають, веселіше, спокійніше і сміливіше. Крім того, спів покращує увагу (концентрацію), пам'ять та уяву, одночасно формуючи потреби більш високого порядку, пов'язані з культурним рівнем людини.
  • Спів – це також відмінний засіб для зняття будь-якого психічного напруження, яке виникає також при страхах, тривозі та агресії.
  • Спів приносить емоційну розрядку і сприяє виходу накопичених емоцій як приємних, так і неприємних, завдяки чому дитині легше зберегти гармонію й душевну рівновагу. Звісно, нелегко вмовити «закипаючу гнівом» дитину приєднатись до спільного співу, але спробувати варто, тому що результати будуть незвичайними й несподіваними.
Особливо необхідно підкреслити виняткову роль колискових, які співаються разом з дитиною перед сном, вони розслабляють тіло, знімаючи напругу, полегшують наслідки різних відчуттів, сумарно накопичених протягом дня, і зміцнюють емоційний зв'язок дитини з батьками.

Але завдяки спільному співу можна покращити відносини не тільки з батьками. Той же ефект спостерігається й у групі дітей, які часто співають разом. У таких групах зазвичай менше сварок і бійок, безболісно проходить притирання характерів, діти плідніше співпрацюють в інших сферах, а їх настрій співзвучний настрою всієї групи.








10 причин, чому ваша дитина обов’язково має займатися музикою

Майже всі люблять музику – слухати її, співати або грати на інструменті. Тим не менше, незважаючи на загальний інтерес до музики, багато шкіл змушені видалити з програми музичну освіту. Таке рішення є помилковим, оскільки з відсутністю уроків музики школа втрачає не лише цікаве заняття, але й предмет, що наповнює учнівське життя яскравістю та відображається на загальній освіченості учнів. Чому ж музична освіта настільки важлива і яку користь вона приносить?

10 причин, чому ваша дитина обов’язково має займатися музикою

  1. Вправляння в музиці допомагає розвивати мовлення й мислення.

У школярів, які рано почали здобувати музичну освіту, краще розвиваються ділянки мозку, пов’язані з мовленням та здатністю логічно мислити. Ліва сторона мозку активніше розвивається завдяки музиці, а повторення пісень дозволяє краще засвоювати інформацію.

  1. Музика розвиває майстерність запам’ятовування.

Навіть при виконанні творів з нот музиканти постійно використовують свою пам’ять. Уміння запам’ятовувати стане молоді в нагоді під час навчання та в щоденному житті.

  1. Учні вчаться вдосконалювати свою роботу.

Музична освіта вимагає постійного вправляння в майстерності, а отже молоді музиканти прагнуть шліфувати свою працю, не зупиняючись на посередньому рівні. Це прагнення поширюється й на інші предмети.

  1. Заняття музикою покращує дрібну моторику рук та очей.

Учні, що практикують гру на музичних інструментах, вдосконалюють координацію рухів. Так само, як і під час заняття спортом, діти розвивають моторику, займаючись музикою.

  1. Регулярні уроки музики вчать досягати вершин.

Наприклад, зіграти п’єсу на новому інструменті може стати своєрідним викликом, проте це цілком досяжна мета. Учні, що досягають в музиці навіть найскромніших здобутків, мають нагоду пишатися своїми досягненнями.

  1. Діти відчувають себе зайнятими у школі завдяки музиці.

Цікавий предмет на зразок музики затримує дитячий інтерес та заангажованість під час шкільних занять. Молоді музиканти швидше за все залишаться в школі та будуть стараннішими і в інших предметах.

  1. Музика будує успішне суспільство.

Музика творить суспільство, формуючи здібності та характер людини. Учні, що входять до групи чи оркестру, менше підпадають під негативний вплив обставин протягом життя. Музична освіта може також зробити значний внесок і в інтелектуальний розвиток дитини.

  1. Емоційний розвиток у музично освіченої молоді набагато вищий.

Діти, що вивчають музику, більш розвинуті емоційно та володіють емпатією щодо інших культур. Вони, як правило, мають вищу самооцінку та краще справляються з тривожністю.

  1. Завдяки музиці учні вчаться розпізнавати абстрактні образи.

Діти розвивають здібності до математики та абстрактного мислення завдяки музиці. Відтворення музики під час відповідного уроку дає змогу закріплювати знання у формі гри.

  1. Молоді музиканти отримують вищі бали.

Учні, що мають досвід музичної освіти, складають підсумкові іспити – усні та з математики – набагато краще за своїх колег.

classic.komora.com



Немає коментарів:

Дописати коментар